جستجو
 

ساعات ویزیت:

روزهای یکشنبه 14 تا 17 (2 تا 5 بعد از ظهر) و روزهای پنج شنبه 13 تا 16 بعد از ظهر

توجه : گرفتن وقت قبلی الزامیست

ساعات وقت گیری:

همه روزه 8 صبح تا 2 بعد از ظهر

انواع تست های خواب:

PSG (پلی سومنوگرافی)، MWT,MSLT,Spilit Night. CpapTitration ,

ساعات حضور برای انجام تست ها:

-        جهت انجام تست های Spilit Night,Cpap Titration, PSG ساعت 19 تا 19:30 شب(7 تا 7:30 شب)

-        جهت انجام تست MSLT  ساعت 7 تا 8 صبح باید در کلینیک حضورداشته باشید.( MSLT  هشت صبح تا شش بعد از ظهر طول می کشد)

-        جهت انجام تست  MWT ساعت 7 تا 8 صبح باید در کلینیک حضورداشته باشید.(  MWT هشت صبح تا چهار بعد از ظهر طول می کشد)

نکات لازم قبل از انجام تست:

- چند ساعت قبل از مراجعه به کلینیک استحمام نمایید اما از هیچگونه اسپری، ژل، ماسک مو، روغن یا نرم کننده استفاده نکنید.

- موهای زائد صورت، سینه و زانو تا مچ پاها را قبلاً برطرف نمایند (خصوصاً آقایان) ، زیرا مانع چسبیدن الکترودها خواهند شد.

- حداقل 3 ساعت قبل از حضور در مرکز، از مصرف مواد محرّک همچون الکل، چای، نوشابه، کاکائو، قهوه و سیگار پرهیز نمایید.

- در صورت مصرف هر گونه دارو (از قبیل داروهای فشار خون، قلب، آرامبخش و ) یک الی دو هفته قبل از زمان انجام تست، تکنسین مرکز را در­جریان بگذارید. (حتی­ المقدور داروها بخصوص داروهای مربوط به  اعصاب و روان با نظر موافق پزشک معالج برای دو هفته قطع و یا به حداقل ممکن کاهش یابد.)

- سعی کنید شب قبل از انجام تست ، خواب خوبی داشته باشید و حتی­المقدور در طی روز (قبل از انجام تست) نخوابید.

- صرف شام سبک 2 تا 3 ساعت قبل از انجام تست توصیه می شود. از مصرف غذای چرب و سنگین پرهیز نمایید. البته  امکان پذیرایی شام در مرکز فراهم می­باشد.

- ساعت 19 الی 19:30 در مرکز حضور داشته باشید.

-وجود همراه نیاز نیست (البته بستگی به­ شرایط بیمار دارد که قبلاً با تکنسین­ها هماهنگ فرمایید)

- در صورت آوردن خودروی شخصی با نگهبان بیمارستان هماهنگ فرمایید.

توجه: در صورتیکه چند روز قبل از انجام تست خواب به هر نوع بیماری( سرماخوردگی، کمردردو ... )مبتلا شده اید، در اسرع وقت به صورت تلفنی به همکاران حاضر در کلینیک خواب اطلاع دهید، با توجه به علائم شما و سوالاتی که از شما پرسیده خواهد شد، ممکن است نیاز باشد که زمان تست شما تغییر کند.

   هنگام مراجعه به کلینیک برای انجام پلی ­سومنوگرافی مدارک و موارد زیر را به همراه بیاورید:

1.     دفترچه بیمه و نسخه­ حاوی دستور پزشک مبنی بر انجام تست PSG

2.     تمام داروهایی راکه همیشه مصرف می­کنید.

3.     پاسخ آزمایشاتی ­که اخیراً انجام داده ­اید.

4.     در صورت تمایل بالش، ملحفه و لباس خواب راحت که به آن عادت دارید( بلوز و شلوار گشاد راحت ) و وسایل شخصی مانند مسواک، خمیردندان، شانه، حوله و ... را به همراه بیاورید.  

 نکات لازم در هنگام تست:

 •  از استعمال دخانیات، الکل، چای، قهوه، نوشابه و ترکیبات حاوی کاکائو خودداری نمایید.
 • شما ساعت 19 الی19:30 در این مرکز پذیرش می­شوید. از شما شرح ­حال گرفته می­شود و رضایت­نامه و پرسشنامه­ ای ویژه­ ای مرکز را تکمیل خواهید نمود.
 • پس از پذیرش به اتاقی که برای شما در نظر گرفته شده است راهنمایی می­شوید و پس از صرف شام، تکنسین الکترودها را در قسمت­ هایی از سر و صورت و بدن شما قرار داده و با چسب­های مخصوص آنها را ثابت می­کند . همچنین کمربندهای کشی را دور قفسه ­سینه و شکم و سایر حسگرهای شرح داده شده را در نزدیک دهان و بینی و نوک انگشت شما قرار می­دهد. سپس روی تخت اتاق خود دراز می­کشید تا امواج بر روی مانیتور مشاهده و کالیبره گردند. در این مدت شما می­توانید کتاب بخوانید یا استراحت کنید .
 • در تمام طول شب شما قادر خواهید بود غلت بزنید و حرکت کنید. شاید شما بخواهید در حالت خاصی بخوابید؛ این موضوع را با تکنسین در میان بگذارید. تکنسین حسگرهای شما را کنترل خواهد کرد تا قبل از خاموش شدن چراغها از درست کار کردن آنها مطمئن گردد.
 •  تکنسین در طول شب شما را از طریق دوربین مخصوص مشاهده می­کند تا اگر حسگرها شل شدند و نیاز به جابجایی داشتند متوجه گردد و اتفاقات غیر طبیعی حین خواب شما را ثبت کند. در طول شب ممکن است تکنسین برای کنترل و یا محکم کردن حسگرهای قطع شده وارد اتاق شما گردد. ممکن است نیمه شب از وسیله­ ای که به درمان مشکلات تنفسی حین خواب شما کمک می­کند، مانند CPAP، استفاده گردد.
 •  تکنسین­ها در تمام شب بیدارند تا شما به­ راحتی بخوابید و تست شما بدون هیچ اشکالی انجام شود. پس هر مشکلی را بدون معطّلی با آنها در میان بگذارید. (به عنوان مثال در صورت نیاز به خروج از تخت یا مراجعه به دستشویی، تکنسین­ها به ­سهولت این امکان را برای شما فراهم می­نمایند.)

 

 •  کنار تخت شما زنگ اخبار همراه آیفون وجود دارد. اگر کاری داشتید دکمه­ آیفون را فشار دهید و از روی تخت با تکنسین­ها صحبت کنید.
 • نکات لازم بعد از انجام تست:
 • صبح روز بعد از تست، الکترودها و سنسورها از بدن شما جدا می­شوند و پرسشنامه ا­ی کوتاهی که از وضعیت خواب شما در شب گذشته سوال می­کند را تکمیل خواهید کرد. همچنین نمونه خون ناشتا از شما گرفته می­شود و شما می­توانید مرکز را ترک نمایید.
 • اگر پزشک شما درخواست تست سنجش میزان خواب­ آلودگی در طی روز (MSLT) را هم نموده باشد باید تا عصر روز بعد را هم در مرکز بمانید . در این تست هر دو ساعت حداقل به مدت 20 دقیقه در اتاق استراحت خواهید بود و زمان شروع خواب شما اندازه ­گیری می­شود و میزان خواب ­آلودگی شما طی روز به­ دقت محاسبه می­گردد. این تست برای تشخیص علت خواب ­آلودگی شدید طی روز توصیه می­شود.
 • برای دریافت جواب، طی دو هفته بعد از انجام تست با شما تماس گرفته خواهد شد. در صورت عدم تماس پس از 2 هفته، با شماره 55677333 تماس بگیرید. در صورتیکه به دلیل خاصی نیاز فوری به جواب تست دارید، قبلاً این موضوع را به پذیرش اطلاع دهید.

هزینه و بیمه تکمیلی:

جهت اطلاع ازهزینه ها و بیمه های تکمیلی طرف قرارداد و اطلاعات بیشتر با شماره های 55677333 و 55687075 تماس بگیرید.

 


نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
نشانی

تهران: میدان راه آهن، میدان بهداری، بیمارستان بهارلو، مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی 

شماره تماس: 02155460184

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1826
 بازدید امروز : 22
 کل بازدید : 40190
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.32
مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی
osrc.tums.ac.ir