جستجو
 


چرخه خواب و بیداری در خستگی پرواز
خستگی پرواز نوعی اختلال در چرخه خواب و بیداری (ریتم سیرکادین) محسوب می شود. این حالت در افراد با مسافرت های هوایی که با سرعت از چند منطقه زمانی (نصف النهار) عبور می نمایند، بروز می کند. اختلال خواب ایجاد شده گذرا می باشد و علت آن ناهماهنگی بین ساعت درونی بدن (سیکل خواب/بیداری) فرد با زمان مقصد سفر می باشد. شایع ترین شکایات این افراد بی خوابی در شب، خواب آلودگی زیاد در روز و یا نشانه هایی مانند اضطراب، افسردگی، گیجی، مشکلات دستگاه گوارشی و قلبی عروقی است.
 ١٣٩٦/١٢/٢٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
چرخه خواب و بیداری، خواب آلودگی و سوانح رانندگی
خواب آلودگی درزمره عوامل مهم در بروز حوادث ترافیکی و هزینه های سنگین ناشی از می باشد. چنانچه به تغییرات خواب و بیداری بدن خود دقت نماییم، متوجه می شویم در شرایط معمول و زمانی که میزان خواب ما کافی باشد در دو زمانی طی روز خواب آلوده می شویم. بیشترین میزان خواب آلودگی در نیمه های شب بین ساعت 2 تا 4 صبح و دیگری که شدت کمتری دارد در ساعات بعدازظهر بین 2 تا 3 بعدازظهر رخ می دهد. بررسی ها نشان داده است که تصادفات رانندگی در این ساعات که اوج خواب آلودگی افراد می باشد، افزایش می یابد. بنابراین لازم است برای مقابله با خستگی و خواب آلودگی در حین رانندگی به توصیه های زیر دقت شود....
 ١٣٩٦/١٢/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
روز جهاني خواب: "به دنیای خواب بپیوندید، با مراقبت از چرخه خواب و بیداری خود از زندگی لذت ببرید."
اختلال تأخيري فاز خواب بيداري ( DELAYED SLEEP-WAKE PHASE DISORDER) جامعه جهانی خواب (World Sleep Society ( 16 مارس 2018 را "روز جهانی خواب" نامگذاری نموده است. " به دنیای خواب بپیوندید، با مراقبت از چرخه خواب و بیداری خود از زندگی لذت ببرید" شعار این روز در سال 2018 است.
 ١٣٩٦/١٢/٢٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تقویم کنگره های بین المللی خواب در سال 2018
تقویم کنگره های بین المللی خواب در سال 2018 ......
 ١٣٩٦/١٢/٠٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی
برگزاری کنفرانس علمی یکروزه تازه های اختلالات خواب
کنفرانس علمی یکروزه تازه های اختلالات خواب پنج شنبه 3 اسفند 96 در سالن کنفرانس پروفسور بریمانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.
 ١٣٩٦/١٢/٠٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعدی >>

نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
نشانی

تهران: میدان راه آهن، میدان بهداری، بیمارستان بهارلو، مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی 

شماره تماس: 02155460184

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3907
 بازدید امروز : 20
 کل بازدید : 20404
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.20
مرکز تحقیقات اختلالات خواب شغلی
osrc.tums.ac.ir